Viona Hotel

Adres

Mithatpaşa Cad. Tunç Sok. No:2
Limanreis, Narlıdere-İzmir/Türkiye

İZMİR’İ KEŞFEDİN

Ege tarihi dokusu içinde günü birlik ziyaret edebileceğiniz kültür günü birlik gezi amaçlı yerlerin başında;

Saat Kulesi

İzmir’in Konak ilçesinde bulunan ve şehrin simgesi haline gelen saat kulesini ziyaret edebilir eşsiz fotoğraf kareleri yakalayabilirsiniz.

Konak Pier

İzmir’in Konak ilçesinde yer alan ve eski balık halinin tarihi dokusu bozulmadan denizin içinde adeta bir ada gibi konumlandırılmış alanda İzmir gün batımı manzarasını mutlaka tatmalısınız.

Kordon

Alsancaktan Konağa kadar uzanan sahil kısmında; at arabaları ile gezebilir,cafelerde içeceğinizi yudumlarken eşsiz deniz manzarasının ve gün batımının keyfini sürebilirsiniz.

Tarihi Hava Gazı Fabrikası

İzmir Alsancak da Eski Hava Gazı Fabrikası’nın müzeleşmiş nostaljik halini görebilir;sahip olduğu restaurant ve açık hava yaz sineması işe çeşitli etkinliklere katılabilirsiniz.

Tarihi Alsancak Tren Garı

İzmir Alsancak da aslı bozulmadan restore edilmiş Tren Garında geçmişe yolculuk yapmak çok keyifli olacaktır.

Levent Marina

İzmir Üçkuyular da şehir içinde modern ve marka restoranları ile kaliteli bir hizmet sunan Levent Marina’da denizle iç içe bir akşam geçirebilirsiniz.

Teleferik

İzmir’in Balçova ilçesinde yer alan Teleferik ile üç dakika süren ve enfes bir İzmir manzarasının eşlik ettiği yolculuk ile tepedeki tesislere ulaşabilir;manzaranın keyfini çıkarabilirsiniz.

Tarihi Asansör

İzmir’de iki semti birbirine bağlayan tarihi bir asansör kulesi olan Tarihi Asansör; İzmir Büyük Şehir Belediyesi tarafından eğlence,kültür ve dinlenme mekanı olarak kullanılmaktadır.

Efes Antik Kenti

Efes harabelerinde geçmiş medeniyetleri keşfedebilirsiniz.

Meryemana Yerleşkesi

Efes antik kentin üst kapısının yanından geçilerek çıkılan Meryem Ana ören yerinde; küçük bir Bizans Kilisesi bulunmaktadır. Burada İsa Peygamber’in annesi Meryem’in yaşadığına ve öldüğüne inanılır.Buradaki kliseyi gezebilir;orman havasının hakim olduğu bölgedeki cafelerde yemek yiyebilirsiniz.

Şirince Eski Rum Köyü

Taş evlerin ev sahipliğinde;bölge halkını tanıyarak ve ev şaraplarını tadarak İzmir seyahatinize keyif katabilirsiniz.

Çeşme Yarımadası

Türkiye’nin en cazip tatil bölgesi haline gelen Çeşme Yarımadası'nda Urla’dan Alaçatı'ya uzanıp, seyahatinizin en keyifli kısmını yaşayabilirsiniz.

Sağlık Amaçlı yerlerin başında ise;

Tarihi Agamemnon Kaplıcaları ( Balçova )

Karakoç Kaplıcaları ( Seferihisar )

gelmektedir.